Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Proiecte Europene

buton proiecte europene

Proiecte PNRR

buton pnrr

POIM 2014 - 2020

buton poim

EU4Business

eu4business

Iaz Batal

banner iazbatal fazare

Protecția consumatorilor

InfoCons

Serviciul de urgență 112

112 logo

Ziua informării preventive

ziua inform preventive

fiipregatit.ro

fiipregatit.ro

Calendarul evenimentelor

<<  Mai 2024  >>
 Lu  Ma  Mi  Jo  Vi  Sâ  Du 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Urmatoarele evenimente:

No current events.

Bilete online

buton teatrul national

Salvați copiii

salvati-copiii-logo

Autoritatea Națională Turism

banner aut nat.fw

SIS II

sis2 

Wikipedia:

wikipedia


La 27 septembrie 2020, comunitatea târgumureșeană m-a ales edil al orașului. Rezultatele arată foarte clar că viziunea pe care o reprezentăm – noi, cei care dorim schimbare – a câștigat încrederea locuitorilor orașului. Vă mulțumesc pentru încrederea acordată, pentru mulțimea de sarcini și responsabilități care vin odată cu aceasta. Prin mandatul meu de primar m-am angajat la nici mai mult, nici mai puțin decât să organizăm orașul nostru într-o comunitate prosperă și plină de compasiune.

Am avut o rază de speranță, iar acum avem și oportunitatea. Prin cooperare și multă muncă, suntem capabili să punem orașul nostru pe o traiectorie ascendentă, de dezvoltare. Încrederea pe care mi-ați acordat-o este reciprocă. Cred în puterea comunității și a muncii persistente.

Trebuie să lucrăm împreună zi de zi, pentru ca transparența, deschiderea și spiritul secolului XXI să pătrundă orașul nostru. Trebuie să le oferim posibilitatea tinerilor noștri de a planifica și apoi de a construi un viitor acasă. Trebuie să le oferim posibilitatea investitorilor de a crea locuri de muncă. Ca și absolvent al Liceului Bolyai, știu cum este să studiezi la Târgu Mureș și știu și cum e să vii acasă de la Cluj-Napoca și Budapesta. Așa cum odinioară merita să te întorci pe meleagurile natale, așa trebuie să fie și astăzi!

Este de datoria noastră să facem pentru asta tot ce depinde de noi. Dâmbul Pietros și celelalte zone rezidențiale să fie pline de viață măcar la fel ca odinioară.

Avem toate șansele să redevenim un oraș transilvănean de top, atât în ceea ce privește economia, cât și din punctul de vedere al nivelului de trai. Trebuie să creăm un mediu competitiv pentru ca tinerii noștri să fie mândri. Scopul este crearea mobilității urbane de nivel european, a siguranței publice adecvate, a oportunităților sportive și recreative, să facem din Târgu Mureș un loc în care este o plăcere să studiezi, să creezi, să lucrezi și să te relaxezi.

Simt și gândesc în calitate de tată a șase copii. Doresc pentru copiii mei ca aici să se simtă acasă și sunt convins că toți târgumureșenii își doresc la fel pentru copiii lor. Pentru asta voi munci în fiecare zi pe care o petrec la birou. Vă rog să fiți partenerii mei în reconstruirea orașului nostru.

Să lucrăm împreună având în vedere respectul reciproc și tratamentul egal și orașul nostru va prinde din nou viață!

Cu stimă
Soós Zoltán,
primarul municipiului Târgu Mureș

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com


Inapoi

Alegeri2024

buton MOL

buton program transport local

buton program multianual sustinere familii

Grafic lunar colectare deseuri

buton spclep
buton weekend ro
seretirgumures
dastgmures ro
buton dfltgm
buton prog sitpf

Noutăți

BP
buton birou unic
buton parcare
buton prog acte identitate online
buton prog casatorii online2
buton prog transc online2
buton recomandari sezon estival
buton harta targu mures

Posturi vacante

buton posturi vacante

Proiecte. Strategii

Banner planificare strategica
Banner SIPOCA
Banner POCA
buton strategia smart city
buton plan mobilitate urbana
buton sidu
buton calea verde
buton paed
buton gal
buton orasul eco
buton plan urbanistic general
buton puzcp
Concurs CIPS ro 180
Banner PtaCuzaVodaRO 180
BannerMyCity - RO3
Concurs AMSP3
buton atelier urban peisagistica
buton proiectele orasului
buton digital mures
buton cetatea medievala

Secțiune RUTI conform SNA

banner anticor.fw 

Rețele sociale

FacebookTwitterYoutube

Vizitatori

Azi:445
Ieri:1300
Săptămânal:445
Lunar:33364
Toate5104493