UCS Târgu Mureș

buton UCS

Eseménynaptár

<<  Október 2020  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Urmatoarele evenimente:

No current events.

Európai digitális város

banner orasdigital

Operációs program

proiecttgms

Online jegyek

teatru

Mentsük meg a gyerekeket!

salvati-copiii-logo

Országos Turisztikai Hatóság

banner aut nat.fw

SIS II

sis2 

Wikipedia:

wikipedia_hu

Mărime text:

 

 

Mottó: „Az igazság a mi urunk, nem mi uraljuk az igazságot". (Mihai Eminescu)

„Bizalom és becsületesség révén kigyógyítjuk városunkat a gyűlöletből!"

Nyílt levél a marosvásárhelyiekhez

Claudiu Maior

Kedves marosvásárhelyiek, aggódva figyeljük, hogy – ismét, minden oldalról – a város megosztására, az emberek egymás ellen uszítására, és bármilyen párbeszéd és építő jellegű megoldás megakadályozására törekszenek.

Az agresszorok nem bújkálnak, hanem ismét dacolnak velünk! Különféle undorító szövetségeket alkotnak, hamis ürügyeket találnak ki, sértő kijelentéseket tesznek és sok gyűlöletet keltenek a nyilvános térben.  

Maguk a város polgárai háborodtak fel, látván, amint bizonyos politikusok, akik nemrég még a „harmónia" zászlaját lobogtatták, most már lélegezni sem tudnak bujtogatás, megfélemlítés, manipulálás nélkül. És mindezt azért, hogy elrejtsék teljes karakter- és eredményhiányukat.  

29 évvel az 1990 márciusi események után, az emberek – sajnálkozva – rájöttek, hogy ez a mesterségesen fenntartott gyűlölet, se gazdagabbá, se boldogabbá nem tette őket; az üzleti környezet nehéz helyzetben van, a város elszigetelődött és, érdemtelenül, az a híre terjed, hogy feszültségekkel telített város, amely még mindig mérgezi egyesek lelkét.  

A város egyszerű polgáraként rájöttem, hogy számos problémára, amivel szembesültünk, én sem találtam meg mindig a legjobb megoldásokat. Biztosan többet is tehettem volna, de őszintén és jóhiszeműen mindig beismertem, amikor tévedtem; mindig arra törekedtem, hogy segítsek a város minden polgárának, egyenlő módon, anélkül, hogy érdekelne, hogy hívják (név, nemzetiség stb.); jóhiszeműen álltam azok mellé, akiknek támogatásra volt szükségük és erre vártak.

Ezt tanusíthatják az iskolák igazgatói, a tulajdonosi társulások elnökei, a város edzői és sportolói, a nyugdíjasok, a város összes egyházának tiszteletesei, a civil szféra képviselői, mindazok, akik eljöttek és személyes vagy a várossal kapcsolatos gondról tájékoztattak.

Mindezért azt kérem önöktől, hogy utasítsuk el ezeket a provokációkat, amelyeket az utóbbi időben naponta dobnak velünk szembe!

Felkérem önöket, védjük meg a Somostetőnket – amelyet hazug feljelentések alapján be akarnak zárni!

Felkérem önöket, védjük meg a városközpont felújítási és átalakítási projektjét!

Felkérem önöket, védjük meg a második Maros-híd projektjét!

Felkérem önöket, védjük meg kulturális és társadalmi kezdeményezéseinket, amelyek nem megosztják az embereket, hanem a város minden közösségét örömmel töltik el!

Felkérem önöket, védjük meg barátságainkat, örömeinket, e csodálatos város harmóniáját!

Hiába lesznek szép utcáink, tömbházaink, parkjaink, ha a város polgárai nem boldogok és nem élnek jó megértésben!

Meggyőződésem, hogy bizalom és őszinteség révén kigyógyítjuk városunkat a gyűlöletből!

Claudiu Maior

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com


Vissza
buton MOL
buton BEC
lucrari stradale
buton bike track2

buton QA COVID19

Proiecte Europene

buton proiecte europene

Iaz Batal

banner iazbatal fazare

Újdonságok

buton parcare
buton taxe impozite3 hu
buton prog sitpf hu
buton prog acte identitate online hu
buton prog casatorii online2 hu
buton prog transc online2 hu
buton studiu parcari2 hu
mobilepay.fw
taxe_online1
arta3d
banner_harta
ban siletina

 

locuri de munca hu

Projektek. Stratégiák

Banner planificare strategica
Banner SIPOCA
Banner POCA
BannerMyCity - HU3
plan mobilitate
banner sidu.fw
banner calea verde
banner paed1.fw
grupul de actiune
banner_proiecte1
Digital Mures
Oras ECO
banner_pug
banner_arh
banner iaz.fw

S N A 2016 - 2020

banner anticor.fw 

Társadalmi hálózatok

FacebookTwitterYoutube

Látogatók

Astazi:843
Ieri:1050
Saptamanal:6206
Lunar:31442
Mind3285974