Eseménynaptár

<<  Július 2020  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Urmatoarele evenimente:

No current events.

Európai digitális város

banner orasdigital

Operációs program

proiecttgms

Online jegyek

teatru

Rend és biztonság

180x150

Mentsük meg a gyerekeket!

salvati-copiii-logo

Országos Turisztikai Hatóság

banner aut nat.fw

SIS II

sis2 

e-Romania

sis2 

Wikipedia:

wikipedia_hu

Mărime text:

Augusztus 27-én, szerdán érdekes találkozóra került sor Claudiu Maior és Petri András alpolgármesterek, valamint Poór István amarikai-magyar rendező között, aki azért érkezett Marosvásárhelyre, hogy szeptemberben új filmjének forgatását kezdje el. „Sok helyen jártam Romániában, sok erdélyi várost látogattam meg, de a filmem forgatására a legalkalmasabb hely, az Marosvásárhely. A film témája az emberek közötti egyetértés, amely téma vígjáték és dráma jegyekben lesz feldolgozva. A filmben sok román és magyar színész fog szerepelni. A film mondanivalója az emberiséggel, a közöséggel és a közös értékekkel kapcsolatos, amelyeket meg kell őríznünk. A filmet a Cannes-i fesztiválon is be szeretném mutatni, míg Marosvásárhelyen egy erős filmstúdiót szeretnénk létrehozni. A város Erdély szívében helyezkedik el, szép és változatos helyekkel rendelkezik, míg egy film elkészítése itt, más helyekhez viszonyítva jóval olcsóbb” mondta el az amerikai-magyar filmrendező, Poór István. „Nagyon örülök Poór Iostván rendező kezdeményezésének, valamint a városunkról elhangzott szép szavaknak. Eljött az idő, hogy eltávolodjunk a politikai harcoktól és, hogy megmutassuk a világnak városunk szépségét, amelyet románok és magyarok együtt építünk és viszünk tovább. Ha ez a film eljut a Cannes-i fesztiválra, és a város szépségét az egész világ látni fogja, mindannyiunknak csak haszna származhat belőle. Íme, hogy az ilyen kulturális projektek megerősíthetik az emberek közötti együttértést és kiemelhetik a valós értékeket, amelyeket mindannyiunknak meg kell őríznünk.” jelentette ki Claudiu Maior alpolgármester. Szeptemberre beütemeztünk egy sajtókonferenciát, amelynek keretén belül több részlettel fogunk szolgálni a projektről. Most kerül sor a forgatás helyszínének kiválasztására. Érdekes, hogy a marosvásárhelyiek is részt vehetnek a film elkészítésében, mint statiszták. „Úgy gondolom, hogy ez egy nagyon jó dolog lesz a város számára” fűzte hozzá a maga során Peti András alpolgármester.

 

A polgármesteri Hivatalk sajtóirodája

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com


Vissza
buton MOL
buton bike track2

buton QA COVID19

Proiecte Europene

buton proiecte europene

Iaz Batal

banner iazbatal fazare

Újdonságok

buton parcare
buton taxe impozite3 hu
buton prog sitpf hu
buton prog acte identitate online hu
buton prog casatorii online2 hu
buton prog transc online2 hu
buton studiu parcari2 hu
mobilepay.fw
taxe_online1
arta3d
banner_harta
ban siletina

 

locuri de munca hu

Projektek. Stratégiák

Banner planificare strategica
Banner SIPOCA
Banner POCA
BannerMyCity - HU3
plan mobilitate
banner sidu.fw
banner calea verde
banner paed1.fw
grupul de actiune
banner_proiecte1
Digital Mures
Oras ECO
banner_pug
banner_arh
banner iaz.fw

S N A 2016 - 2020

banner anticor.fw 

Társadalmi hálózatok

FacebookTwitterYoutube

Látogatók

Astazi:393
Ieri:979
Saptamanal:6061
Lunar:10491
Mind3161999