|
A Marosvásárhelyi Szociális Igazgatóság, az Emberkereskedelem Elleni Országos Ügynökség Marosvásárhelyi Regionális Központjával együttműködve tanácsadást nyújtott az Éjjeli Menedékhely által nyújtott szolgáltatások kedvezményezettjeinek a külföldi munkavállalással kapcsolatban.
Az intézkedés célja az volt, hogy felhívja a külföldön dolgozni kívánó polgárok figyelmét a kényszermunka általi kizsákmányolás céljából folytatott illegális munkával és emberkereskedelemmel kapcsolatos kockázatokra.
„Úgy gondoljuk, hogy azok, akik külföldre szándékoznak menni munkavállalás céljából, csak alapos tájékoztatással és több információforrás (oldalak, Facebook – álláscsoportok, cégnyilvántartás stb.) felhasználásával kerülhetik el annak kockázatát, hogy külföldön kényszermunkát végezzenek. Ugyanakkor a munkaszerződés feltételei által jogilag nem szabályozott ajánlat elfogadásával a polgárok kockáztathatják, hogy ne részesüljenek a társadalombiztosítási rendszer által nyújtott ellátásokban (családi pótlék, munkanélküli-járadék, anyasági/apasági támogatás (gyermeknevelés), nyugdíj, betegellátás stb.) kockáztathatják, hogy ne tartsák be a munkaidejüket és a törvényes pihenőidejüket, és hogy képzettségük szintje alatt dolgozzanak, a munkahelyük így nem tekinthető biztosnak. Mi több, az okmányokkal nem rendelkező, munkahelyeket elfogadó személyeket súlyos munkahelyi balesetek esetén meg lehet fosztani a munkahelyi védelemre és biztonságra vonatkozó intézkedésektől" – nyilatkozták a Marosvásárhelyi Szociális Igazgatóság és az Emberkereskedelem Elleni Országos Ügynökség Marosvásárhelyi Regionális Központjának képviselői.
|
Az Éjjeli Menedékhelyen bemutatott akció részét képezi "A nem hivatalos keretek közti munkavállalás – egy lépéssel közelebb az emberkereskedelemhez" elnevezésű, az emberkereskedelem elleni megelőző kampánynak, amelyet az ANITP - az Emberkereskedelem Elleni Országos Ügynökség Marosvásárhelyi Regionális Központja folytat.
A Marosvásárhelyi Szociális Igazgatóság
Vissza