Eseménynaptár

<<  Április 2019  >>
 H  K  Sz  Cs  P  Sz  V 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Urmatoarele evenimente:

No current events.

Európai digitális város

banner orasdigital

Operációs program

proiecttgms

Online jegyek

teatru

Rend és biztonság

180x150

Mentsük meg a gyerekeket!

salvati-copiii-logo

Országos Turisztikai Hatóság

banner aut nat.fw

Mărime text:

Augusztus 27-én, szerdán érdekes találkozóra került sor Claudiu Maior és Petri András alpolgármesterek, valamint Poór István amarikai-magyar rendező között, aki azért érkezett Marosvásárhelyre, hogy szeptemberben új filmjének forgatását kezdje el. „Sok helyen jártam Romániában, sok erdélyi várost látogattam meg, de a filmem forgatására a legalkalmasabb hely, az Marosvásárhely. A film témája az emberek közötti egyetértés, amely téma vígjáték és dráma jegyekben lesz feldolgozva. A filmben sok román és magyar színész fog szerepelni. A film mondanivalója az emberiséggel, a közöséggel és a közös értékekkel kapcsolatos, amelyeket meg kell őríznünk. A filmet a Cannes-i fesztiválon is be szeretném mutatni, míg Marosvásárhelyen egy erős filmstúdiót szeretnénk létrehozni. A város Erdély szívében helyezkedik el, szép és változatos helyekkel rendelkezik, míg egy film elkészítése itt, más helyekhez viszonyítva jóval olcsóbb” mondta el az amerikai-magyar filmrendező, Poór István. „Nagyon örülök Poór Iostván rendező kezdeményezésének, valamint a városunkról elhangzott szép szavaknak. Eljött az idő, hogy eltávolodjunk a politikai harcoktól és, hogy megmutassuk a világnak városunk szépségét, amelyet románok és magyarok együtt építünk és viszünk tovább. Ha ez a film eljut a Cannes-i fesztiválra, és a város szépségét az egész világ látni fogja, mindannyiunknak csak haszna származhat belőle. Íme, hogy az ilyen kulturális projektek megerősíthetik az emberek közötti együttértést és kiemelhetik a valós értékeket, amelyeket mindannyiunknak meg kell őríznünk.” jelentette ki Claudiu Maior alpolgármester. Szeptemberre beütemeztünk egy sajtókonferenciát, amelynek keretén belül több részlettel fogunk szolgálni a projektről. Most kerül sor a forgatás helyszínének kiválasztására. Érdekes, hogy a marosvásárhelyiek is részt vehetnek a film elkészítésében, mint statiszták. „Úgy gondolom, hogy ez egy nagyon jó dolog lesz a város számára” fűzte hozzá a maga során Peti András alpolgármester.

 

A polgármesteri Hivatalk sajtóirodája

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com


Vissza

Dátum és idő

Szerda, 19 Június 2019
00:49:31

Újdonságok

buton parcare
buton taxe impozite3 hu
buton prog acte identitate online hu
buton prog casatorii online2 hu
buton prog transc online2 hu
buton studiu parcari2 hu
mobilepay.fw
taxe_online1
arta3d
ban_webcam
banner_harta
ban siletina

 

Projektek. Stratégiák

Banner POCA
BannerMyCity - HU3
plan mobilitate
banner sidu.fw
banner calea verde
banner paed1.fw
grupul de actiune
banner_proiecte1
Digital Mures
Oras ECO
banner_pug
banner_arh
banner iaz.fw
banner iaz.fw
locuri de munca hu

SIS II

sis2 

S N A 2016 - 2020

banner anticor.fw 

e-Romania

sis2 

Wikipedia:

wikipedia_hu

Társadalmi hálózatok

FacebookTwitterYoutube

Látogatók

Astazi:13
Ieri:973
Saptamanal:1670
Lunar:14279
Mind2786035